1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 11 czerwca 2024 r.

Wykład dr Bernd Martin – 05.06.2024

Na zaproszenie Wydziału Historii i Centrum Badań im. Edyty Stein UAM gościł 5.06.2024 w naszym Uniwersytecie prof.  dr Bernd Martin z Uniwersytetu Albert-Ludwigs-Universität-Freiburg im Breisgau , który wygłosił w Collegium Historicum wykład  „Edith Stein Und Martin Heidegger In Freiburg”.  Znakomitego historyka przywitali: prodziekan Wydziału Historii prof.UAM  dr hab. Przemysław Matusik i prof. dr hab. Kazimierz Ilski .   Wykład był bardzo interesujący z uwagi na ujawnienie mało znanych źródeł  biograficznych , dotyczących E. Stein i M. Heideggera, i archiwalnych, związanych z kontekstem historycznym tzw.  fryburskiego okresu w rozwoju fenomenologii. Nic dziwnego, że  wzbudził  ciekawą dyskusję, również w kuluarach. Na wykład przybyło wielu znakomitych profesorów, w tym były Rektor UAM – prof. dr hab. Bronisław Marciniak.